Beeld: Alumac – Stefaan Crombez, CEO van de nieuwe bedrijvengroep
ALUMAC en ANG brengen hun activiteiten samen in een nieuwe Belgische groep voor voertuigopbouw, containers en service. De combinatie telt meer dan 130 medewerkers, bouwt jaarlijks ruim 800 voertuigen en ongeveer 1.000 containers en vertegenwoordigt een gezamenlijke omzet van circa €60 miljoen.
De families Crombez achter ALUMAC en Vander Stichele achter ANG bundelen hun activiteiten. De nieuwe groep combineert vracht- en bestelwagenopbouw, containers, kraan- en containersystemen, carrosseriewerken en service, met eigen productie- en afwerkingscapaciteit in België en Polen.
De bedrijven positioneren de combinatie als de grootste Belgische speler in hun segment. De bestaande vestigingen, teams en klantencontacten blijven voorlopig behouden. Achter de schermen worden processen, kennis en organisatie stapsgewijs op elkaar afgestemd.
Van concurrenten naar één groep
ALUMAC is al actief in vracht- en bestelwagenopbouw, technische uitrusting, laadkranen en containersystemen. Via ASTEMAC beschikt de groep daarnaast over containerbouw en eigen faciliteiten voor onder meer stralen, metalliseren, laserwerk en spuitwerk. ALUMAC vermeldt op zijn eigen website dat het jaarlijks meer dan 800 voertuigen opbouwt.
ANG brengt expertise in containerbouw en carrosserie mee, samen met productiecapaciteit in het Poolse Olkusz. De onderneming produceert containers op maat voor onder meer bouw, recycling en landbouw en heeft daarnaast activiteiten in herstelling en aanpassing van bestaand materieel.
De combinatie moet meer schakels van ontwerp en productie tot afwerking en service binnen dezelfde groep houden.
Belgische spreiding, productie in Polen
De ondernemingen zijn actief vanuit Kortrijk, Doornik, Ronse, Bornem en Pepingen, aangevuld met servicepunten in Waregem en Lokeren. ANG beschikt daarnaast over eigen productiecapaciteit in Polen.
Die geografische spreiding geeft de nieuwe groep een bredere dekking in België en tegelijk een productieplatform buiten België. Dat kan belangrijk worden in een markt waar maatwerk, korte levertermijnen en beschikbaarheid van technische capaciteit steeds zwaarder doorwegen.
ALUMAC group wordt de gezamenlijke naam
Op langere termijn moeten de activiteiten steeds meer als één groep functioneren en gezamenlijk naar buiten treden onder de naam ALUMAC group. Daarin worden ALUMAC construct, ASTEMAC, ANG, LIGNA en Carrosserie Spiessens samengebracht, naast de participatie in ANG Systems.
Stefaan Crombez blijft als CEO operationeel betrokken. Christophe Vander Stichele verschuift naar een meer ondersteunende rol. Ook de volgende generatie uit beide families krijgt een actieve rol in de verdere integratie.
Consolidatie in een gefragmenteerde markt
Voertuigopbouw en containerbouw blijven sterk versnipperde markten met veel gespecialiseerde familiebedrijven. De combinatie tussen ALUMAC en ANG laat zien dat schaal en technische breedte belangrijker worden.
Klanten vragen niet alleen een opbouw of container, maar steeds vaker een compleet pakket: ontwerp, homologatie, technische integratie, afwerking, onderhoud en snelle service. Voor elektrische vrachtwagens en complexere voertuigen komt daar bovendien extra kennis rond gewicht, energievoorziening en integratie van componenten bij.
De nieuwe groep krijgt daardoor een bredere industriële basis dan beide bedrijven afzonderlijk. De komende maanden zullen vooral moeten tonen hoe snel de operationele integratie verloopt en hoeveel synergie er effectief ontstaat tussen de Belgische en Poolse activiteiten.

