Vrachtverkeer in een deel van de Zeebrugse haven moet vanaf maandag 24 augustus rekening houden met een volledige afsluiting van de Barlenhuisstraat ter hoogte van de spooroverweg aan Gassco. De werken duren volgens Port of Antwerp-Bruges tot en met 31 augustus.
In de Zeebrugse haven start vandaag een nieuwe tijdelijke verkeershinder. De spooroverweg in de bocht van de Barlenhuisstraat aan Gassco wordt vernieuwd. Daardoor is de weg ter hoogte van de overweg volledig afgesloten.
Vooral bedrijven, chauffeurs en leveranciers met een bestemming in het westelijke gedeelte van de Barlenhuisstraat moeten hun route aanpassen. Port of Antwerp-Bruges leidt dat verkeer om via de Alfred Ronsestraat (N350) en de Aziëstraat.
Omleiding via N350 en Aziëstraat
De hinder bevindt zich aan de spooroverweg in de Barlenhuisstraat. Verkeer dat het westelijke gedeelte van de straat moet bereiken, rijdt gedurende de werkzaamheden via de Alfred Ronsestraat (N350) en de Aziëstraat.
Port of Antwerp-Bruges houdt de actuele wegenwerken in Antwerpen en Zeebrugge centraal bij. Transportplanners die tijdens de komende dagen naar Zeebrugge rijden, controleren die pagina best opnieuw vóór vertrek.
Voor transportplanning: pas routes naar het westelijke deel van de Barlenhuisstraat vooraf aan. De weg is niet alleen versmald: ter hoogte van de spooroverweg is tijdens de werken helemaal geen doorgaand wegverkeer mogelijk.
Meerdere infrastructuurwerken vragen extra aandacht
De tijdelijke hinder in Zeebrugge valt samen met verschillende andere infrastructuurwerken op belangrijke Vlaamse logistieke assen.
Zo moeten vervoerders vanaf 30 augustus ook rekening houden met de nachtelijke afsluitingen van de Rupeltunnel op de A12 . Voor ritten die meerdere logistieke knooppunten combineren, wordt het daardoor extra belangrijk om tijdelijke werken al bij de ritplanning mee te nemen.
Controleer de route kort vóór vertrek
Wegenwerken in een havengebied kunnen relatief lokaal lijken, maar een volledige afsluiting vlak bij een terminal, industriële installatie of laad- en losadres kan snel tijdverlies veroorzaken wanneer chauffeurs de aangepaste route pas ter plaatse ontdekken.
Wie tussen 24 en 31 augustus een bestemming in deze zone heeft, houdt daarom best rekening met de aangegeven omleiding en controleert de actuele verkeerssituatie voor vertrek.

