Restauratie Kempisch Dok in Antwerpen start begin augustus

Restauratie Kempisch Dok in Antwerpen start begin augustus

De oever van de westkaai van het Kempisch Dok wordt de komende maanden grondig gerestaureerd. De start van de werken is gepland voor begin augustus. Ze zullen in totaal acht maanden duren. Er zal tijdelijke hinder zijn voor de gebruikers van de jachthaven. Ook de dokwerkers die vaak gebruik maken van de parking aan deze kant van het Dok moeten een andere parkeerplaats in de buurt zoeken. Deze parking zal na de werken niet meer opnieuw ingericht worden.

De oever bestaat uit een houten damwand, die bovenaan bekleed is met zetsteen uit natuursteen. De komende maanden wordt een nieuwe stalen damwand aangebracht. Boven water wordt het talud met zetstenen hersteld en vernieuwd.

De werken zullen worden uitgevoerd door de firma Herbosch-Kiere en kosten zowat 1 miljoen euro, exclusief BTW.

Tijdens de werken zal de westkaai bijna volledig worden ingenomen door de werfzone. Voorts worden twee van de drie loopbruggen van de jachthaven weggenomen. De steigers zullen enkel toegankelijk zijn aan de zuidkant, op de kop van het dok.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Gratis nieuwsbrief
Mis geen belangrijk logistiek nieuws
Ontvang elke week de belangrijkste updates over transport, warehousing, supply chain en logistieke technologie in Belgiƫ.
Gratis wekelijkse logistieke update - schrijf je in voor de nieuwsbrief van Logistiek.be
Kort, relevant en gratis. Uitschrijven kan altijd.