Wathelet wil concurrentiepositie van Brussels Airlines verbeteren

Staatssecretaris voor Mobiliteit Melchior Wathelet kondigde vrijdag aan dat hij op zoek wil gaan naar manieren om de concurrentiepositie van Brussels Airlines te verbeteren. Op dit moment gaat het gebukt onder deloyale concurrentie van lage kosten luchtvaartmaatschappijen die geen last hebben van de zwaardere Belgische sociale lasten. Wathelet wil zorgen voor een gezonde concurrentie, in afwachting van Europese maatregelen die de luchtvaartsector in Europa zullen harmoniseren.

Vorig jaar boekte Brussels Airlines zo’n 80 miljoen euro verlies, en ook 2012 zal geen winstgevend jaar zijn. Er is een herstructureringsplan, maar dat zal de cijfers van 2012 niet positief kunnen kleuren.

Volgens Wathelet erkent de Europese Unie dat er een probleem is in verband met de niet geharmoniseerde luchtvaartsector en wil ze de concurrentie in de sector normaliseren tegen 2020. In tussentijd wil hij een mechanisme vinden om de overgang te maken en nu de positie van Brussels Airlines toch al gelijker te maken.
Dat mag in geen geval via staatssteun, want die wordt veroordeeld door de Europese Unie omdat die de concurrentie vervalst.

Bron: de Tijd

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Gratis nieuwsbrief
Mis geen belangrijk logistiek nieuws
Ontvang elke week de belangrijkste updates over transport, warehousing, supply chain en logistieke technologie in Belgiƫ.
Gratis wekelijkse logistieke update - schrijf je in voor de nieuwsbrief van Logistiek.be
Kort, relevant en gratis. Uitschrijven kan altijd.