Belgische heftruckrijder Jimmy Vleminx behaalt brons op WK, landenteam eindigt vijfde

Belgische heftruckrijder Jimmy Vleminx behaalt brons op WK, landenteam eindigt vijfde

België heeft opnieuw van zich laten horen op het wereldkampioenschap heftruckrijden, georganiseerd door Linde Material Handling. Tijdens het tweedaagse Forklift World Championship op 24 en 25 oktober veroverde Jimmy Vleminx, de Belgische kampioen heftruckrijden, de derde plaats in het individuele klassement. Het Belgische landenteam, dat vorig jaar de wereldtitel behaalde, eindigde ditmaal op een verdienstelijke vijfde plaats.

Precisie en snelheid centraal

De eerste wedstrijddag stond in het teken van technische uitdagingen waarbij precisie en snelheid cruciaal waren. Zo moesten deelnemers met hun heftruck onder meer plastic eendjes met een ketting oppikken en bakken vol golfballen zonder verlies verplaatsen. Het Belgische team toonde sterke coördinatie en stond na dag één zelfs bovenaan de tussenstand.

Ook individueel deed Jimmy Vleminx het uitstekend: na twee proeven stond hij achtste en wist hij zich te plaatsen voor de derde ronde op zaterdag. Daarmee bleef België in beide competities kanshebber op een podiumplaats.

Sterke prestatie in de finales

Op de tweede wedstrijddag werd het klassement verder bepaald met proeven die kracht en nauwkeurigheid combineerden. De deelnemers moesten onder meer gewichten op een halter plaatsen en deze zonder schade transporteren. Ondanks een foutloze run moest het Belgische team genoegen nemen met een vijfde plaats — slechts elf seconden verwijderd van een plek in de halve finales.

Jimmy Vleminx wist individueel wél door te dringen tot de finale, waar deelnemers grote zitballen (“big balls”) moesten stapelen en verplaatsen. Hoewel zijn toren vlak voor de finish instortte, verzekerde hij zich van een bronzen medaille, een prestatie die België opnieuw op de kaart zette in de internationale heftruckwereld.

Duitse deelnemers domineren

De Duitse deelnemers domineerden de editie van 2025. In de teamcompetitie behaalde Duitsland goud, gevolgd door Nederland en Kroatië. In de individuele mannenfinale gingen Benjamin Danker en René Mahner met de eerste twee plaatsen aan de haal. Bij de vrouwen, waar België niet vertegenwoordigd was, ging de titel naar Swetlana Lattermann, eveneens uit Duitsland.

Met zijn derde plaats bevestigt Jimmy Vleminx zijn status als een van de sterkste heftruckchauffeurs ter wereld en blijft België een vaste waarde op het WK heftruckrijden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.