Bnode lanceert Paxon officieel: vier logistieke spelers onder één wereldwijd 3PL-merk

bnode - paxon

Foto: bnode

Warehousing & handlingBnode lanceert Paxon officieel als wereldwijd merk voor third-party logistics. Radial, Staci, Active Ants en Base Logistics komen onder één identiteit, terwijl bestaande contracten en contactpersonen voor klanten behouden blijven.
Beeld: Paxon
4
logistieke spelers vormen de basis van Paxon: Radial, Staci, Active Ants en Base Logistics
3 regio’s
Paxon is actief in Europa, Noord-Amerika en Azië
Ongewijzigd
bestaande contracten en vertrouwde contactpersonen blijven volgens Paxon behouden

Bnode heeft Paxon op 30 september officieel gelanceerd als het overkoepelende merk voor zijn internationale 3PL-activiteiten. De groep brengt daarmee Radial, Staci, Active Ants en Base Logistics onder één commerciële identiteit voor fulfilment, warehousing, transport en andere logistieke diensten.

Paxon zelf is niet nieuw. Logistiek.be schreef in december 2025 al over de nieuwe merkarchitectuur van Bnode, met Paxon als toekomstig 3PL-merk. De stap van vandaag is de officiële lancering: het merk wordt nu de gezamenlijke internationale identiteit waaronder de 3PL-activiteiten verder naar de markt gaan.

Vier logistieke spelers onder één merk

De basis van Paxon bestaat uit vier bestaande logistieke spelers. Active Ants brengt geautomatiseerde e-fulfilment in, Radial is sterk in e-commerce en omnichannel fulfilment, Staci in B2B- en point-of-sale-logistiek en Base Logistics in onder meer transport-, warehouse- en servicepartslogistiek.

Bnode wil die expertise makkelijker over markten heen combineren. Paxon is actief in Europa, Noord-Amerika en Azië en richt zich zowel op B2C- als B2B-stromen. Het dienstenpakket loopt van warehousing en fulfilment tot transport, retourstromen, gespecialiseerde logistiek en commerce-oplossingen.

“
Paxon brengt de 3PL-capaciteiten van Bnode samen onder één identiteit, waardoor een sterker internationaal aanbod voor merken en retailers ontstaat.
Chris Peeters
CEO, Bnode

Voor klanten verandert niet alles op 30 september

De officiële lancering betekent niet dat alle bestaande namen en operationele structuren van de ene dag op de andere verdwijnen. Paxon zegt expliciet dat bestaande contracten behouden blijven en dat klanten met hun vertrouwde contactpersoon blijven werken. Ook de lokale merken blijven tijdens de overgang nog zichtbaar.

Dat onderscheid is belangrijk. De lancering is in de eerste plaats de volgende fase in de commerciële en organisatorische integratie van de 3PL-portefeuille van Bnode. De onderliggende bedrijven brachten hun activiteiten eerder al dichter bij elkaar. Nu krijgen ze één internationale marktidentiteit.

Nieuwe leiding voor de internationale structuur

Binnen de Paxon-organisatie krijgt Rainer Kiefer de leiding over Europa en het midmarketsegment in Noord-Amerika. Eduard Garcia Torrejon wordt CEO van Paxon North America. Beiden rapporteren aan Bnode-CEO Chris Peeters.

De Noord-Amerikaanse wissel was al in gang gezet. Bnode maakte op 25 september bekend dat Tom Schmitt vertrok als CEO van Radial North America en dat Garcia Torrejon, tot dan CFO van Radial, de leiding overnam. De Paxon-lancering plaatst die overgang nu binnen de nieuwe wereldwijde 3PL-structuur.

Wat betekent dit voor de Belgische markt?

De Belgische link zit niet alleen bij de Brusselse moedergroep Bnode. Active Ants heeft een fulfilmentcenter in Willebroek en Staci is eveneens actief in België. Ook Radial heeft Belgische activiteiten. Paxon vermeldt België expliciet als een van de landen waar het eigen locaties heeft.

Voor Belgische klanten moet vooral de internationale schaal relevanter worden. Een bedrijf dat vanuit België naar meerdere markten groeit, kan binnen dezelfde Paxon-structuur toegang krijgen tot verschillende fulfilment-, transport- en gespecialiseerde logistieke capaciteiten. Hoe snel de bestaande merknamen op Belgische sites volledig verdwijnen, maakt Paxon nog niet concreet; de groep spreekt over een geleidelijke overgang naar één identiteit.

Bronnen
Bnode
Officiële lancering van Paxon als wereldwijd 3PL-merk. Gepubliceerd op 30 september 2026.
https://press.bnode.com/paxon-launches-as-bnodes-unified-global-3pl-brand
Paxon
Officiële merk- en dienstenpagina met informatie over de overgang, bestaande contracten, contactpersonen en internationale aanwezigheid. Geraadpleegd op 30 september 2026.
https://paxon.com/en-US
Bnode
Officiële bekendmaking over de leiderschapswissel bij Radial North America in aanloop naar Paxon North America. Gepubliceerd op 25 september 2026.
https://press.bnode.com/bnode-announces-leadership-transition-at-radial-north-america-ahead-of-transition-to-paxon-north-america

Bedrijfsprofielen

Bekijk de bedrijven uit dit artikel op Logistiek.be

Bnode
Paxon
Active Ants
Radial
Staci